.

..............................
...................
............
............
............
PEKMEZCİ
ANDUVAP Mehmet Akgün
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Bir sonbahar gününde köyümüze veresiye pekmez getirip satan Çorumlu bir şahıs, paralarını toplamak için yaklaşık 4 ay sonra tekrar köyümüze gelerek thamade BELCETUQE Ali Yalçınkaya'nın evine misafir olur.

Darlık günleridir, mevsim kış ve bir çok insanımızda para yoktur.Bu adamı nasıl köyden uzaklaştırırız diye düşünmeye başlar köylü ve akıllarına bir fikir gelir.

Yapılan plan gereği olarak;

Kabadayılığı ile popüler olan thamade KART İsmail ile ilgili olarak abartılı olarak misafirin yanında, onun sözde zalimliği ile ilgili olarak koyu bir sohbet yapılmaya başlanılır. Bir süre sonra thamade KART İsmail Vuramdan eve doğru naralar atarak yürümeye başlar. Bu naraları duyan misafir "kim bu" diye sorar. Oradakilerde birbirini tasdikleyerek " valla senin işin kötü, senin için geliyor" diyerek, onun zalimliğini daha da abartırlar. Bunun üzerine misafir acele ile kalkarak atına bindiği gibi köyden kaçar, böylelikle pekmez borcu olanlar para vermekten kurtulurlar.

Şimdi biz, karnımız tok olduğu halde birbirimize nara atar olduk!...

 

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................