.

..............................
...................
............
............
............
OLUR KIZIM OLUR
ANDUVAP Mehmet Akgün
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

 

1973-74 yıllar...Köyümüzde ortaokul öğretmeni olarak atanan ve bir kaç yıl evimizde kalan Güneş isminde İzmirli saygıdeğer bir öğretmenimiz vardı.Kibar ve nazik ruh hali tüm davranışlarına yansıyordu.Onun içindir ki ilk geldiği zamandan başlayarak kaldığı yıllar içerisinde nezaketsiz hiç bir davranışı olmadı.

Aynı avluda farklı bir evde oturan guaşe ANDUVAP Selver Akgün sabahları evinin önünde günlük işlerini yaparken, okula gitmek için evinden çıkan Güneş öğretmen ile her sabah karşılaşmalarında, Güneş öğretmen guaşeye hitaben, "günaydın teyzeciğim" dermiş. Günlerce her sabah bu şekilde hitap etmeye devam etmiş. Guaşede her defasında umursamaz bir eda ile, "olur kızım olur" der, kafa sallarmış. Güneş hoca bu umursamaz ve alakasız cevaplara içerlemiş ve konuyu bizim büyüklere açmış. Böylelikle guaşenin "günaydın" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmediğinden dolayı, böyle cevap verdiği ortaya çıkmış.

Şimdi biz, birbirimize aynı apartman ortamında selam vermez olduk!

Guaşemize Allah'tan rahmet diliyoruz...
 

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................