.

..............................
..



.................
............
............
............
BİRKAÇ ANI ve ASIM ARSLAN
Onur Dulkadiroğlu
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Akçakent'in ilçe olmadan önce görev yapanlar arasında büyük dedem
Rıza Arslan'ın ismine rastlamadım.

Babaannem anlatır; babası muhtarken gazyağı sıkıntısı olduğu, temininde muhtar olarak baya zorluklarla karşılaştığı.

İlçeden ve civar köylerden gelen misafirlerin o günün zor şartlarına rağmen Adige konuk severliği ile ağırlandığını, ayrıca büyük dedem bana göre ileri görüşlü bir insanmış ki, ailenin parçalanması fedakarlığına büyük teyzelerimle Özden (Allah Rahmet etsin) ve Ayşe katlanıp Asım dayıma üniversite (hukuk) öğrenimi yaptırmıştır.

Rahmetli cefakar ve fedakar büyükanneannemin (Nazire Guaşe) gayretiyle Asım dayım kaymakam olarak köyün gençlerine yol açmıştır. Biz yeğenleri içinde; dayım, azmin ve dürüstlüğün ne kadar önemli bir değer olduğunun örneğidir.

Yeğeni olarak; iyi ki varsın dayı, diyorum.

Allah yolunu açık etsin.


























 

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................