.

..............................
...................
............
............
............
GHAGOKHO Cemal Yılmaz
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Thamademiz GHAGOKHO Cemal Yılmaz yaşamı boyunca köyümüzün öğüt vereni, saygı ve sevgi sahibi bir insan olarak hafızalarımızda yerini aldı. Kendinden hayli ufak olan genç insanlara bile mütevazi yaklaşımlar göstererek, yaşamda güzel davranışların önemine hep atıfta bulundu.
 

...
   GHAGOKHO Cemal Yılmaz
 

Ölümünden bir süre önce, sanki öleceğini bilircesine insanlarla vedalaşmaya başladı, son gününde de ailesine öleceğini söylediğinde hiç kimse inanmak istemedi. Gençliğinde kıvrak ve çevik dolu hareketler ile bütünleşen yaşamı, ihtiyarlığında da buradayım der gibiydi. Gönülleri kırmadan yaşadı ve öyle güzelde öldü. Memlekete geldiğimde gözyaşları içinde ellerimi avuçlarına alıp, geçmiş ile ilgili olarak bizlere ders olacak öğüt ve söylemlerini hiçbir zaman unutmayacağım.

Allah’tan rahmet, kalanlarına sabır diliyoruz.

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................