.

..............................
...................
............
............
............
GHAGOKHO Necati Aytekin - Yüksel Aytekin - Feride Aytekin
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Büyüğümüz GHAGOKHO Necati Aytekin amcanın herhangi bir insanla bırakın kavga etmeyi tartıştığı dahi duyulmamış bir insandı.

Gençlik yıllarında çalışkanlığı ve kömür kaçakçılığı konusunda hünerleri ile ünlü bir zattı.
 
El sanatları konusunda oldukça iyi olup, özellikle kızak yapımında
rakipsizdi.
 
Değerli eşleri teyzem Yüksel Aytekin, erken yaşta dul kalmasına rağmen çocuklarına, annelik dışında babalık ta yaptı. Dikiş ve yemek yapmak başta olmak üzere, türlü meziyetleri kendinde barındıran bir guaşe idi.

Anneleri olan guaşe Feride Aytekin yaşadığı dönemin en yaşlılarından biri olup, Türkçe konuşma konusunda hep sıkıntı çekti. Hafızasının güçlü olmasından kaynaklı olarak, Kafkasya’dan gelen annesinden dinlediklerini, genç ve çocuklar ile kurduğu olumlu iletişim ile aktarmasını bildi.

İlerlemiş yaşına rağmen biz yeni yetme gençler eve girdiğimizde ayağa kalkmaya çalışır, guaşe asilliğini kendinde barındırırdı. O güzel yüzünü unutmayacağız...

Her üç büyüğümüze de Allah’tan rahmet diliyoruz.
 

...
   GHAGOKHO Necati Aytekin
 

...
   GHAGOKHO Feride Aytekin
 

...
   GHAGOKHO Feride Aytekin - Yüksel Aytekin
 

...
   GHAGOKHO Yüksel Aytekin

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................