.

..............................
...................
............
............
............
SOBAKH Ahmet Tandoğan - Elif Tandoğan
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz SOBAKH Ahmet Tandoğan, emsalleri içerisinde köyün iki uzun şahsiyetinden birisi olarak oldukça uzun bir yaşam sürdü. Uzun süren bekçiliği döneminde adil olmak adına hepimiz kendisinin dayağını yedik.

Avcılık konusunda uzmandı ve daha hızlı koşmak adına artık çarık kalmamış iken dahi kış ayında av yaparken çarık giyerdi.

Son yıllarını oğlu, büyüğümüz Gazi Tandoğan’ın yanında geçirdi. Thamade Gazi “Allah beni belki de babam ile denedi, kendisine birkaç yıl bakma şerefini bana verdi, ne mutlu bana“ derken, Ahmet amcanın son günlerinde köyünün insanlarına duyduğu özlemi oldukça duygusal ifade etmişti.

Değerli eşleri Elif  Tandoğan Guaşe Kilimli köyünde yaşarken gönlünü kaptırdığı Ahmet amca ile kaçarak evlenmiştir. Sakin yaşadı ve öylede öldü.

Her iki büyüğümüze Allah’tan rahmet diliyoruz…
 

....
SOBAKH Elif Tandoğan

....
SOBAKH Ahmet Tandoğan

....
SOBAKH Ahmet Tandoğan

...........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................