.

..............................
...................
............
............
............
HAMZALAR Elmas Bektaş - Hamza Bektaş - Fatma Bektaş
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Güllühöyük köyünden gelerek köyümüze yerleşen bu değerli insanların en büyüğü olan thamade Hamza Bektaş, köyümüzün uyumlu ve emin insanlarından birisi olmuş, bugün bu ailenin fertleri bizden birisi olmuşlardır.

Güllühüyük köyünden gelen Elmas Guaşe, halen hayatta olan ve samimi insan olarak gönüllerde taht kuran büyüğümüz Hacı Bektaş’ın zevceleri olup, peynir yapımının köydeki piri idi. Yakalandığı hastalık neticesi sessizce aramızdan ayrılarak rahmete kavuşmuştur.

Hamza dedemizin değerli eşleri guaşe Fatma Bektaş, “Kara Fatma“ lakabı ile çevrede çalışkanlığı ve hamaratlığı ile ün saldı. Sürekli çalıştı, Akçakent köyünden, Güllühöyük köyündeki bahçeye günü birlik giderek nasıl çalışılacağını gösterdi. Eğer yaşamın alın teriyle nasıl kazanıldığını merak edeceksek, Fatma Guaşe gözümüzün önüne gelsin.

Her üçüne de Allah'tan rahmet diliyoruz...
 

....
Hamza Bektaş

....
Fatma Bektaş

....
Elmas Bektaş

...........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................