.

..............................
...................
............
............
............
BELCETUQUE Turhan Yalçınkaya
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz Turhan Yalçınkaya, masmavi gözlerin ve heybetli görünümünle, “küçük bey“ lakabınla, bitmek tükenmek bilmeyen çalışkanlığın ve bir Kafkas ağırbaşlılığı ile geçip gittin yaşamdan.

Saygı ve cesaret dolu yaşamın kısa sürdü, yakalandığın amansız hastalık olan kanser denilen acı gerçeği doktordan ilk duyan ben oldum, birkaç gün önce ciğerinin yarısı ağabeyin ölmüştü ve ben sana bunu söylemek için gelmiştim hastaneye, oysa şimdi sen gidecektin ölümün kollarına. Sana hastanede ağabeyinin öldüğünü söylediğimizde kahrolmuştun, biz senin ağlamana ağlamadık amca!. biz sana ağlıyorduk, karşımızda son aylarını yaşayan canımız amcamızın kendisinden habersiz kardeşine üzülmesinin
acıklı hikayesine ağladık APÇE.

Aradan bir ay geçtikten sonra, bana sorduğun, “ne zaman yürüyeceğim“ sorusu, benim hayatta karşılaştığım en zor soruydu. Sana bir aya kadar dediğimde yalan söyledim, çünkü ölüm seni almak için yola çıkmıştı amca!

Gözleri boncuklu amca olarak çocukların kalbinde yer aldın. Uzun yıllar önce başlatılan sigara bırakma kampanyası sonrası cebindeki çerezler ve şekerler ile çocuklar senin gelişini beklerdi avlumuzda. Çekip gittin, artık o avluda seni göremez olduk.

Sen bizim Asamog APÇE’miz idin, sen bizim her şeyimizdin. Mekanın Cennet olsun.
 

....
BELCETUQUE Turhan Yalçınkaya

...........

....
BELCETUQUE Turhan Yalçınkaya

...........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................