.

..............................
...................
............
............
............
KAVAS Duran Atasoy - Lütfen Atasoy
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli büyüğümüz Duran Atasoy, Güllühöyük köyünden gelerek köyümüze yerleşen ve dönemin isim yapmış kamyoncularından birisidir. Talihsiz bir olay neticesi uzun yıllar cezaevinde kaldıktan sonra, özlemini duyduğu ailesine kavuşmuş, çocukları ile birlikte yılların biriken özlemini çıkarmaya çalışırken, değerli eşlerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşamış, akabinde yakalandığı hastalık neticesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Espri dolu kişiliği ile hafızalarımızda yaşayacak.

Eşleri olan Lütfen Guaşe Tepeköy köyünden olup, halk arasında babasının o dönem Fötr şapka giymesinden dolayı, Föter ismi ile anıldı. Eşinden ayrı kalmasından kaynaklı olarak, aile özlemi henüz son bulmuşken ölüme yenik düştü.

Her iki büyüğümüze Allah’tan rahmet, kalanlarına sabır diliyoruz…
 

...
                                         KAVAS Duran Atasoy 

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................