.

..............................
...................
............
............
............
BATÜ Ali Can
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz Ali Can, bir diğer lakabı NEBETZ, kömür kaçakçılığının bir diğer önemli ismidir. Kendisi sessiz ama çok şakacı bir insandı.

Kendine has şaka anlayışı ile herkesin sevgi ve saygısını kazandı. Bu meziyetlerinin bir kısmı oğlu olan değerli arkadaşımız Canan Can’da mevcuttur.

Bu büyüğümüze atfedilen bir anı halen ilçemizde anlatılır.

Thamademiz ilk defa çalışmak amacı ile köyümüzden ayrılmış ve İzmir iline gitmiş. Birkaç yıl sonra kış mevsiminde köyüne dönmüş ve birkaç gün sonra hoş geldin faslı bitimi, arkadaşları yakacak amaçlı olarak ormandan kütük sökmek için büyüğümüzü de almak amacıyla evine gelirler ve; ''eee hadi bakalım artık senin misafirliğin bitti, Çukurtarla’ya kütük sökmeye gidelim “ derler.

Büyüğümüz oldukça kibar İzmirli şivesiyle konuşmaya çalışarak; ''Yav kardeşim bu kadar karın altından kütük mü çıkar?“ der.
 

...
BATÜ Ali Can

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................