.

..............................
...................
............
............
............
BAQ Sait Demirel
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz BAQ Sait Demirel, toplumda bilinen ismi ile AKKA dedemiz, guaşe Nöq’den sonra köyümüzün en çok yaşayan şahsiyeti oldu. Din konusunda yetkinliği ve köyümüzün imamı olması nedeniyle sadece köyümüz toplumundan değil, çevre ahaliden de saygınlık gördü. Emeklilik sonrası da din adına gönüllü olarak hizmetlerine devam etti. Dini şahsiyetinin gereği gibi yaşamasını bildi, insanlara daima sabır ve doğru yolun hayat da ki önemini anlatmaya çalışır iken, kendiside bu doğrultuda yaşam tarzı ile örnek olmaya çalıştı.

Hayatı oldukça disiplinli yaşadı, yaşamının adeta her bir anını, yeme-içmesine kadar programlamıştı adeta. Köyümüzün ilk demircisi, ilk din adamı, ilk hacısı oldu, ilk bal üreticisi idi.

Kızartma yemeklerinde Bezir yağını kullanması ve içmesi ile, saf bal ile beslenmeye dikkat etmesi bir başka farklı yönü idi.

Kendisine Allah’tan rahmet, kalanlarına sabır diliyoruz...

 

.......
BAQ Sait Demirel

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................