.

..............................
...................
............
............
............
HOŞOĞLAN Osman Öztürk - Fatma Öztürk - Mustafa Öztürk
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz Mustafa Öztürk, Taşlıoluk köyünden çok uzun yıllar önce
köyümüze gelerek yerleşmiş, taşıdığı ağaç sevgisinden kaynaklı olarak köyümüzün örnek bahçesini kurmuştur.

Hayvancılık ve bağcılık konusunda kapsamlı bir çiftçilik yaşamı oldu. Rahatsızlığına rağmen ömrünün sonuna kadar yaşamını çalışarak geçirdi.

Kardeşleri ile birlikte yerleştikleri mevkide adeta bir HOŞOĞLANLAR mahallesi oluşturmuşlar, toplumsal kurallara bağlılığı ve güzel komşuluk ilişkileri ile hafızalarda yerini almıştır.

Anneleri guaşe Fatma Öztürk. Sakin ve sessiz bir yaşamın ardından ölüme gitti.

Değerli babası olan Osman Öztürk köyümüzün uzun yıllar boyunca bir bakkalı olarak hafızalarda yer bıraktı. Şakacı bir mizacı vardı.

Çok uzun yıllar önce değerli büyüklerimiz Eyüp Has ve İhsan Yalçınkaya ile birlikte Kırşehir iline giderler ve tesadüfen mehteran takımının gösterisine rastlarlar. Osman dede; ''bak buranın abdalları hem bir tuhaf giyiniyor, hem de bir tuhaf davul çalıyorlar“ der, bunun üzerine Eyüp amca, “sen demek mehteranda bulunanlara davulcu dersin haa, seni şikayet edecem“ diyerek korkutur ve öğle yemeklerini Osman dedeye ısmarlatırlar.

Her üç büyüğümüze Allah’tan rahmet diliyoruz…
 

......
HOŞOĞLAN Mustafa Öztürk

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................