.

..............................
...................
............
............
............
SİYUGH Ahmet İlhan
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz SİYUGH Ahmet İlhan, köyümüzün ağırbaşlı bir insanı olarak yaşamını sürdü. Konuşmayı hiç sevmezdi, sanki “ağzımdan kötü bir söz çıkar da, insan kırarım“ dercesine. Hak üzerine kurulu bir hayat anlayışını benimsedi.

Genç yaşında Kırıkkale ilinde MKE kurumunda çalışmaya başladı, ancak bir süre sonra köyün kömür kaçakçılığının cazibesi, kendisini MKE’den alarak köyüne getirdi.

Eski yurt, diğer ismi ile KÖTÜKÖY, yani köyümüzün ilk kurulduğu yer, ölüm bu defa oradaydı! Bir sonbahar mevsimi günüydü, bitkilerin yaşamlarını sonlandırdığı ve gelecek bahar için yeni yaşamın hazırlıklarını yaptıkları mevsim… Ahmet amcada buğdaylara hayat vermek için toprağa atıyordu, tarlasını ekiyordu ama bu defa diğer sonbaharlar gibi olmadı, buğdaylarla birlikte toprağa düşmüştü, çünkü İlahi alem onu tarlasından yanına çağırmıştı.

Allah rahmet eylesin…

 

......
SİYUGH Ahmet İlhan

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................