.

..............................
...................
............
............
............
DABAQO Ahmet Çetin - Gülsüm Çetin
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz olan Ahmet Çetin namı diğer ÇOTA dede, şakacı bir mizaca sahipti. Cuma günleri çevre köylerden namaz için gelenleri ve köyümüze Pazar için gelen insanları, evinde misafir etmesi ile anılan, misafirperver bir şahsiyetti. Sigarayı dudağına yapıştırıp elini kullanmadan sonuna kadar içmesi kendisiyle özdeşleşen bir alışkanlıktı.
 

......
DABAQO Ahmet Çetin                      Gülsüm Çetin

.........

Kendisi ile ilgili olarak halen anlatılan bir anı bulunur;

Çok uzun yıllar önce okuma bilmenin önemli ve ayrıcalıklı olduğu bir dönemde, Ankara ilinde bir otelde bulunduğu sırada, okuma yazma bilmemesine rağmen oturduğu lobide bir gazeteyi eline alarak okumuş adam havasını atmak için sözde okumaya başlar. Yanında oturan bir başka müşteri “gazeteyi ters tuttuğunu“ hatırlatınca, Çota dede cevaben, “gazeteyi düz tutarak herkes okur, önemli olan ters tutarak okumaktır“ der.

Değerli eşleri olan guaşe Gülsüm Çetin, dikiş ve yemek konularında maharetli bir insandı.

Her ikisine Allah’tan rahmet diliyoruz…

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................