.

..............................
...................
............
............
............
SİYUGH Zekeriya İlhan - Fadügülü İlhan - Yeter İlhan
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz Zekeriya İlhan, diğer bilinen lakabı ile KARAOĞLAN…

Hızlı yaşamı sevenlerden birisi idi, tipik sakin bir SİYUGH olarak yaşamadı. Düğünlerin hızlı oyuncusu ve köyümüzün değişik çiftçisiydi. Bağcılık, kayısı, yerelması üretimi yaptı, geniş tarlaları olan ve o dönemin önemli çiftçilerindendi.

Değerli eşleri guaşe Yeter İlhan, sessiz ve sakin yaşamın arkasından ölüme gitti.

Değerli anneleri olan guaşe Fadigülü İlhan, bir onurlu kadının hasletlerini kendinde barındırdı. Çalışkandı, insanların acılı günlerinde yanında olmayı severdi. Muhabbet doluydu ve insanların sıkıntılı anlarında bir bilen olarak kendisine görüş sorulan bir guaşe idi. Bahçecilik, dönemin ebeliği, düğün yemekleri, peynircilik, pekmezcilik başta olmak üzere bir çok konuda örnek bir büyük olmasını bildi.

Allah mekanlarını Cennet etsin…

 

......
SİYUGH Zekeriya İlhan

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................