.

..............................
...................
............
............
............
SELDAL Nazım Baltacı
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz Nazım Baltacı, kömür kaçakçılığının önemli bir ismiydi, genç yaşta babasını kaybetti ve hayat mücadelesi için Ankara iline geldi.

Hayat zor geçti, gurbet ellerinde giriştiği onurlu yaşam mücadelesinden galip ayrıldı. Köyü onun için önemliydi ve köy ile ilgili bilgi sahibi olan insanlarla saatlerce konuşurdu. Tok sesiyle, sinirlendiğinde o meşhur kızmasıyla sevmiştik kendisini, kızmak en çok Nazım amcaya yakışıyordu adeta.

Kulaklarında işitme probleminden dolayı işitme cihazı vardı, anlaması için bağırdığınızda “ne bağırıyorsun“ demesi bir başka güzeldi.

Ölümünden yaklaşık bir ay önce ziyaret etmiştim, ilerlemiş yaşına rağmen saatlerce konuştu köyünden, gençliğinden ve arkadaşlarından… Kendisini dinlerken “herhalde Akçakent ve insanının değerini bilmek için, hep dışarıda mı yaşamak gerekir?“diye sormuştum kendi kendime.

İyi bir insan olarak yaşadın, Allah mekanını Cennet etsin…

 

......
BALTACI Nuriye Baltacı

.........

......
SELDAL Nazım Baltacı

.........

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................