.

..............................
...................
............
............
............
SELDAL Şevket Baltacı
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz amcam SELDAL Şevket Baltacı, henüz çocuk yaşta babasını kaybetti, hayatın zorlukları ile erken tanıştı. Hayat sadece onun için zor değildi. O, çocuk yaşta kendinden ufak iki kardeşi içinde hayata dik durmak zorundaydı, küçük yaşına aldırmadan yaşam ile savaşa girdi, hem kendi adına, hem kardeşleri adına bu hırs dolu yaşamın kötülüklerini alt etmesini bildi. Köyünden başladığı hayat mücadelesine Ankara ilinde devam etti ve onurlu yaşamdan taviz vermeden, “adam gibi yaşayıp“ misali, göçüp gitti yaşamdan.

At biniciliği konusunda rakipsizdi, Kafkasya'nın mağrur delikanlısı, ataları gibi at sevgisi ile doluydu ve atlar onun yaşamının ilkleri arasındaydı.

Mekanın Cennet olsun amca…
 

.........
SELDAL Şevket Baltacı
 

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................