.

..............................
...................
............
............
............
HUTAT Hamit Metin -  DADISH Ayşe Metin - Satı Metin
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz HUTAT Hamit Metin dede için ne kadar yazsak az olur.
Kendisi Akçakent köyünün belki de en renkli şahsiyeti idi. Köyün tartışmasız en iyi kömür kaçakçısı ve kömür ticaretçisi, ilk ve en uzun gurbet yaşamına çıkanı, köyün ilk kahvehanecisi, köyün gurbete çıkan ilk girişimcisi (Kaman’da kahvecilik), ilk Pazar yeri çay mekanı işletmeciliği, ilk gençler kahvehane işletmeciliği gibi meziyetleri dışında, gençler ile kurduğu olumlu diyaloglar ile gönüllere taht kurdu, gençlere hep güvendi ama çay ve okey parasını vermeden kaçan çok genç oldu, o yine affetti ve mekana aldı.


Thamade Hamit’in değerli eşleri olan Guaşe DADISH Ayşe Metin, Hamit dedenin göz ağrısı oldu, thamademizin ilgisine karşılık verdi ve birlikte kaçarak evlendiler.

Guaşe Satı Metin, thamade Hamit Metin’in gelini, thamade Mehmet Metin’in değerli zevceleri idi. Gençti ve yaşamın baharında çocukları ile güzel yarınların hayalini kuruyordu. Çocukları büyüyecekler, evlenecekler ve torun sahibi olacaktı…Yaşamın içinde hep unutulan adına ölüm dediğimiz ilahi gerçek onu genç yaşında ölüme götürdü. İkiz çocuklarını doktorların ikazına rağmen dünyaya getirmek istedi ama henüz gözlerini dünyaya açamayan ve diğer dünyanın melekleri olacak çocukları ile birlikte ölüme gitti..

Büyüklerimize rahmet, kalanlarına sabırlar diliyoruz… 

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................