.

..............................
...................
............
............
............
QUAJ Ahmet Has
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Thamademiz QUAJ Ahmet Has, daha iyi bir gelecek adına köyümüzden ayrılıp giden  insanlarımızdan birisidir. İşi gereği yaşamını  Ankara ilinde sürdü ama içinde köyüne duyduğu özlem aşkı hiç bitmedi. Zaman zaman köyüne gelip bir gün dahi olsa  insanları ile birlikte olmak ona heyecan veriyordu.
 

......

QUAJ Ahmet Has

Thamademiz QUAJ Ahmet Has, daha iyi bir gelecek adına köyümüzden ayrılıp giden insanlarımızdan birisidir. İşi gereği yaşamını Ankara ilinde sürdü ama içinde köyüne duyduğu özlem aşkı hiç bitmedi. Zaman zaman köyüne gelip bir gün dahi olsa insanları ile birlikte olmak ona heyecan veriyordu.

Yine köyüne geliyordu, bunun son gelişi olduğunu biliyordu adeta, herkes ile helalleşme gereği duydu, ilahi adalet; iyi insanlara, adına ölüm dediğimiz ilahi vaka ile hazırlıklı olarak yanlarına gelmesi şansını verir.İnsanlar ile helalleşmesi bu yüzdendi ve Ankara iline döndüğünde ilahi huzurda yer almak üzere edebiyete intikal etti.

Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz...

......

QUAJ Ahmet Has - Mebrure Özcan - Naciye Demirel

Hayatını direksiyon sallayarak kazandı, çalışkan, dürüst ve şakacı mizacı ile uzun yılların şoförü olan thamademiz  tuttuğu direksiyonun hakkını vermesini bildi ve kendisi, “ hiç kaza yapmayan” bir şoför olarak hafızalarımızda yerini  aldı.

Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz.

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................