.

..............................
...................
............
............
............
SİYUGH Vahit İlhan
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli Thamademiz SİYUGH Vahit İlhan namı diğer “Vahit Hoca” köyümüzün ilk eğitimcisi olup, eğitim konusundaki ciddiyeti ve insanlara ilim öğretme aşkı adına yaptığı özverili çalışmalar, ona, bütün insanların sevgi ve saygısını kazandırdı.
Değerli zevceleri olan guaşe Saniye İlhan’ın oldukça genç yaşta hayata veda etmesi ile, dört çocuğuna aynı zamanda annelik yaptı. O, aslında eğitimcilik yaşamı boyunca dönemin bütün çocuklarının babası ve annesi oldu. Sadece ilim öğretmeyi kendine görev bilmedi, erdemli insan olmanın faziletlerini ve böyle insanların oluşturacağı toplumun önemini öğretmeyi de kendine bir görev bildi.
 

......

SİYUGH Vahit İlhan

Thamademiz ANDUVAP Sabri Akgün’den bir anı: Bir gün sınıfta arkadaşımın biriyle kavga ettim, suçlu ben idim. Öğretmenimiz Thamade Vahit İlhan beni falakaya yatırdı, öğle yemeğine de göndermedi ve beni  kömürlüğe kilitledi, kömürlüğün küçük bir penceresi vardı ve oraya tırmanarak dışarı çıkıp eve gittim.

Kendisine ve guaşemize Allah'tan rahmet diliyoruz…
 

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................