.

..............................
..



.................
............
............
............
JANBEY Elmas-Celal Savaş
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli Thamademiz Celal SAVAŞ, çoğunluk Garmızey’li gibi kömür kaçakçılığı ile yaşama atıldı, sonrasında kır bekçiliği ve hayvancılık ile devam etti yaşama. İlerlemiş yaşına rağmen dinçliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Pazar günleri, Pazar yerinin renkli bir siması oldu ve adeta Pazar onun ile özdeşleşti. Kızı Gülihan’ın ölümünü, arkasından eşinin uzun süren hastalığını ve ölümünü gördü ama yaşama sımsıkı sarılmasını bildi, eğilmedi.
 

......

JANBEY Elmas Savaş

Değerli  eşleri olan Yeniyapan’lı KÜLLÜ Guaşe Elmas SAVAŞ’ta renkli bir hanımefendi idi. Dönemin doğum ile ilgili olarak ebelik konusunda ve peynir basma konularında köyün en iyisi idi. Hastalık onu apansız yakaladı ve dile kolay 12 yıl yatağa hapsetti. Eşi Celal dede zevcesine sevgi ve saygı ile bakmasını bildi.

......

                                                          JANBEY Celal Savaş

Her iki büyüğümüze rahmet, kalanlarına sabır diliyoruz…

.........

............


iletisim@akcakent.org

............

.................