.

..............................
...................
............
............
............
NACHQO Abdullah Türkay
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz NACHQO Abdullah Türkay, Akçakent nahiyesinin son muhtarı oldu. 1990 yılında uzun yıllar süren ilçe olma hayalini bir yönetici olarak gerçekleşmesi mutluluğunu yaşadı.  
İlçenin köyden kente dönüşümünün sancılarını en iyi o anladı ve gelen kamu
hizmetlerinin organizasyonu ve yer sorunu ile ilgili olarak sıkıntıları karşılamayı ve çözmeyi iyi bildi. Müstakbel ilçenin yeni gelen kaymakamının ev sorunun çözmek adına kendi ailesinin rahatlığını hiçe sayarak, evini Kaymakam’a tahsis etti.

Oda kendinden önceki muhtarlar gibi toplumu için almadan veren idarecilerinden oldu, özellikle ilçe olmadan kaynaklı olarak oluşan protokol ve diğer olağan kalabalığın misafir edilmesi ve barınmaları konusunda Akçakent’in sınırlı imkanlarında evini, zamanını ve olanaklarını seferber etmede cömert davrandı. Akçakent ve mülhakatında bu davranışlarından dolayı halen DIDOQ lakabı ile saygınlık görmeye devam ediyor.

Kendisine hizmetlerinden dolayı sitemiz olarak minnet duygularımızı ifade ediyor, uzun ömürler diliyoruz.

............

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................