.

..............................
...................
............
............
............
NACHQO Hacı Ömer Türkay
BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

............

............

Değerli thamademiz NACHQO Hacı Ömer Türkay,
1982-1989 yılları arasında Akçakent nahiyesinin
muhtarlığını yaptı, öncesinde de nahiyemizin ileri geleni olarak hizmetlerde bulundu.
 
Çok uzun yıllara dayalı olarak fulorit madeni işletmeciği yaparak Akçakent ekonomisinin lokomotifi oldu, bir çok insana iş ve aş verdi, dolayısı ile sosyal güvenceye kavuşturdu.

1990 yılında ilçe oluşumuz sonrası ortaya çıkan ve gelecek hizmetlerin aktarımı sırasında, siyasi ve bürokrasinin, ilçe halkı adına ağırlanması ve kamu hizmetlerinin etkin yapılması için maddi ve manevi birikimlerini seferber etmeden geri kalmadı. O “eline vur, istediğini al“ misali cömert oldu halkına, “İlçeyi biz olduk, ceremesini Hacı Ömer amca çekti“ misali oldu adeta.

Halkından olup, ihtiyaç sahibi insanın çağrısına koşarken, kibirle değil, insani görev anlayışı ile koştu, yardıma koşarken takdir için değil, Allah’ın kendine verdiği o saf ve temiz yüreğinin sesine kulak vererek gitmesini bildi.

Kendine has uslübu ile gönüllerde yer etti, o kadar anlayışlı bir insandı ki, hindisini çaldığımızda hiç oralı olmadan “ aferin gençler, bende bunu arıyordum, sağolun diyerek “ hindiyi elimizden alıp gidecek kadar mütevazi, oysa oda biliyordu ki o hindi, düğün hatırına tarafımızdan kesilip yenilecekti.

Kendisine hizmetlerinden dolayı sitemiz olarak minnet duygularımızı ifade ediyor, uzun ömürler diliyoruz.

............

............

............

............


iletisim@akcakent.org

............

.................