...................
...................

ADIGEYLİ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE BİLGİLERİNİ SERGİLEDİLER
Haber Merkezi
Adige Mak, 15.08.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
 
...................
A.C. Eğitim ve Bilim Bakanlığının önderliğinde her yıl öğrenciler arasında farklı alanlarda cumhuriyet olimpiyatları düzenleniyor. 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen İngilizce olimpiyatının sonuçları dün Adıgey Devlet Üniversitesi'nde açıklandı. Adıgey Devlet Üniversitesi'nde görev yapan İngilizce Metodoloji Uzmanı A.Berectneva'nın verdiği bilgiye göre, iki gün süren yarışmaya 9-11. sınıflarda okuyan ve cumhuriyet rayonlarından gelen 21 kişi katıldı. Öğrencilerin İngilizce konuşma ve yazı yazma bilgileri sınandı.

Olimpiyatta başarılı olan ve belirlenen derecelere layık görülenleri öğrencileri kutlayan Yabacı Diller Fakültesi Dekanı prof. Cendere Betti, gelecektede bilgilerini arttırmalarını dileyerek, başarılı öğrencileri okutan öğretmenlere de teşekkür etti. Yarışmada 9-10. sınıflarda; cumhuriyet lisesinde okuyan Şhalexho Janne birinci olurken, 11. sınıflarda, Koşhable 1 nolu orta okulu öğrencisi Yelheş'ıe Zarine ikinciliğe layık görüldü.

Benzeri olimpiyatlar ilerki günlerde de farklı bölümlerde düzenlenecek. Başarılı öğrenciler Hükümet Binasında yapılacak törenle kutlanacaklar.