...................
...................

KONTİ ŞİRKETLER GRUBU ADIGEY'E YATIRIM YAPMAYI PLANLIYOR
Haber Merkezi
Adige Mak, 23.08.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
 
...................
Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Thak'uşıne Aslan Moskova'da bulunan Kontı Şirketler Grubu Başkanı Timur Timerbulatov ile dün biraraya geldi. İkili Adıgey'e içinde sağlık merkezleri olan otel kompleksleri yapılması konusunu görüştü. Bugün Adıgey'in bu gibi yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Thak'uşıne Aslan, bölgemize gelen firmanın çalışmasını ciddi bir şekilde yürüteceğine güvendiğini söyledi.

Şirket yetkilileri, Adıgey'in doğal güzelliklerini gördükten sonra otel komplekslerini cumhuruyetimize yapmaya karar verdiklerini ifade ettiler.

Başkanı olduğu şirketin 1992 yılından beri Rusya pazarında iş yaptığını, bu zaman içersinde şirketin kendine büyük saygı duyulmasını sağladığını, yaptıkları ev ve kompleksleri dünya standartlarına uygun olmasının en önemli görevlerinden biri olduğunu belirten Timur Timerbulakov , "Adıgey'in doğal güzelliğine hayret etmemek elde değil. Bunu göz önüne alarak, otel kompleksleri yapabileceğimiz 4 alan seçtik. Görüşmeler sonunda bu alanlardan hangilerini tercih edeceğimiz belli olacak. Yeni teknolojiden faydalanarak gerçekleştireceğimiz çalışmalarda, doğanın yapısına zarar vermemeye dikkat edeceğiz." dedi.

Yapmayı kararlaştırdıkları kompleks maliyetinin ortalama 100 milyon dolar civarında olacağını tahmin eden şirket yetkilileri, yatırılan parayı 5 ile 7 sene içersinde geri kazanmayı planlıyorlar.

Bugün Adıgey'de çalışma yapmayı planlayan şirkete hangi alanlarda da ve nasıl yardımcı olabileceklerini soran Başkan, cumhuriyet sınırları içersinde tamamlanması gereken konuların zamanında çözümleneceği konusunda misafirlere güven verdi.

Thak'ışıne Aslan, "Adıgey ekonomisinin geliştirilmesinde bu gibi projelerin büyük önemi var. Uyum içinde çalışırsak, planladığımız her şeyin gerçekleşiceğine şüphe yok." dedi.

Taraflar bu günlerde dokümantasyon ve diğer konularda ortak çalışma yürütüyor. Hiç bir engel çıkmadığı taktirde, ilk kompleks 1,5 yıl sonra tamamlanacak.