...................
...................

YENİ ANTRENÖRLERE GÜVENİYORUZ
Haber Merkezi
Adige Mak, 25.08.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
 
...................
Adıgey Cumhuriyeti Futbol Federasyonu olağan toplantısı 24 Ocakta Maykop'ta yapıldı. Toplantıda SSCB emektar antrenörü Sergey Masyagin 2007 yılında cumhuriyete futbol antrenörleri yetiştirmek için Maykop'ta yaptığı çalışmalar üzerine konuşuldu. Geçen yıl Sergey başkanlığında eğitim kursları düzenlenmişti. Sınavları geçenler kursiyerler antrenörlük yapmaya hak kazandılar.

Adıgey Cumhuriyeti Futbol Federasyonu Başkanı Mıgu Reşıd düzenledikleri eğitim kurslarının yararlı olduğunu, şehirler ve köylerde gençlere futbol oynatmaları için eğittikleri antrenörlere büyük güven duyduklarını belirterek, sınavları geçen antrenörleri kutladı ve eğitim belgelerini takdim etti. Antrenörler 5 yıl boyunca takımlarda görev alabilecekler.

Futbol antrenörlüğü yapma hakkı kazananlar: Vitaliy Aksenov, Aleksandr Matusyan, Tsey Nuh, Ghuç'el' Timur, Yusup Ruslan, Aleksandır Belows, Wucıxhu Bayzet, Tharkhoxho Kazbek, Yuri Mançenke.

Adıgey'in faşist işgalcileri kovup, özgürlüğünü kazanmasının 65. yılı münasebetiyle futbol turnuvaları düzenlenecek. Turnuva'nın seyri, fizik-kültür ve insanların sporla daha çok ilgilenmeleri gibi konulara da değinilen toplantıda milletvekili Khule Askerbıy, Adıgey Cumhuriyeti Spor Bakanı Hasanekho Murat ve başkaları konuşma yaptılar.Rayon ve şehir yönetimleri spor müdürleri de toplantıda hazır bulundular.