...................
...................
SOHUM OKULLAR ARASI ŞARKI ve DANS YARIŞMASI YAPILDI
Sevgi Temgin
CC- World Adyge News
, 04.05.2008
                         
 
...................
...................
CC-WAN /Sohum

Sohum Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunu yaptığı Okullar Arası Şarkı ve Dans Yarışması yapıldı. Birinciliği 10. Okul, ikinciliği 14. Okul uçunculuğu de 5. Okul aldı.

Çocuklar yarışma tertip komitesinin verdiği 2 dans ve 2 şarkıyla sınırlı kalmadı, gösterilerini mini skeçlerle, sine vizyon görüntüleriyle süslediler.
Savaşın insanlığa nasıl zarar verdiğini anlattılar.

10. Okul'un gösterisi baba-oğulu canlandıran 2 öğrencinin maketten oluşan şehitliği ziyaretiyle başladı. Saygı durusu ve son savaşta şehit olan 10. okul mezunlarının tek tek anılmasıyla devam etti. Küçük çocuğun babaya savaşı, bayrağı ve bağımsızlığı sorma sahnesiyle muhteşem bir görsel gösteri ile başladı. Tarih boyunca Kafkas halklarının yaşadığı savaşlar, sürgün müzikal bir oyunda tek tek anlatıldı, son savaştan Abhaz-Adige-Çeçen ve Oset bayrakları galip olarak çıktı. Bundan sonraki bölümde savaşsız bir ortamda neler yapılabileceği anlatıldı.

10. Okul'un futbol, karate, judo, basketbol gibi spor ve sanat konulu yarışmalarda ödül alan tüm öğrencileri formaları, madalya ve plaketleriyle sahneye çıktılar.


Yarışmalar izleyicilerce coşkuyla alkışlandı.