...................
...................
BİR KEŞİF UÇAĞI DAHA DÜŞÜRÜLDÜ
Sevgi Temgin
CC- World Adyge News
, 12.05.2008
                         
 
...................
...................
CC-WAN /Oçamçire

Abhazya bugün Gürcistan'a ait bir insansız keşif uçağını daha düşürdü. Bu bir hafta içinde Abhazya hava sahasında yakalanıp düşürülen ikinci uçak.
Abhazya'nın "Savunma Bakanı" Merab Kişmariya'nın yaptığı açıklamada, Abhazya'daki Oçamçire kenti üzerinde yerel saatle 15:13'de Gürcistan'a ait bir keşif uçağını daha düşürdüklerini ve uçak enkazını arama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Abhaz Hükümeti, bugün yerel saatle 14.16'da Oçamçire bölgesinde Gürcistan'a ait bir keşif uçağını düşürdüğünü duyurmuştu.

Gürcistan İçişleri Bakanlığı yetkilisi Şota Utiaşvili, Abhaz Hükümetinin tüm bu iddialarının gerçek dışı olduğunu belirterek, bugün bölgede uçaklarından hiçbirinin uçuş yapmadığını ifade etti.

Bu arada Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, daha önce yaptığı açıklamada, keşif uçaklarının bölgede güvenlik amaçlı uçuş yaptığını, uçmaya devam edeceklerini ve hiçbir anlaşmayı ihlal etmediklerini kaydetmişti.

Abhaz Hükümeti, Mart ayından bu yana Abhazya'daki sorunlu bölgede Gürcülere ait 7 adet insansız keşif uçağını düşürdüğü açıkladı.