...................
...................
THAK’UŞIN ÜNLÜ DAĞCIMIZ İLE GÖRÜŞTÜ
Haber Merkezi
Adige Mak, 05 Aralık 2008
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız
                         
 
...................
...................
Adigey Cumhuriyeti (AC) Devlet Başkanı Aslan Thak’uşın, dağ turizmi uzmanı olan ve AC turizmi alanında çalışan Maksim Bogatırev ile dün bir görüşme yaptı. Bagatırev şimdilerde  "7 Doruk" projesi üzerinde çalışıyor.

Adigeyli bu sporcumuz dünyanın en yüksek 7 zirvesinden 5'ine tırmanmış durumda. Şimdi tamamlaması gereken iki zirveye de tırmanma hazırlıkları içinde. Bunlar da Antartik'in en yüksek yeri "Vesenta" tepesi ile "Everest"in en yüksek yeri olan büyük doruğudur.

"Başarıların sadece Adigey'de değil, tüm dünyada bir gurur kaynağı. Kırmış olduğun sportif rekorların ile gurur duyuyoruz. Adigey’in adını başarılarıyla ve olumlu bir biçimde dünyaya duyuracak olan insanlara her konuda yardımcı olacağımızı herkesin bilmesini isteriz" dedi Başkan Thak'uşın.

Sporcumuz rekorlarıyla adını Giness Rekorlar Kitabına yazdırmış biri.

Görüşme sonunda Aslan Thak'uşın,M.Bogatırev'e armağanlar sundu, sporcumuzun yol ve diğer masraflarının karşılanması için  AC Fizik Kültürü ve Spor Komitesi Başkanı Murat Hasaneko'ya talimat verdi.

Sporcunun üzerinde çalıştığı projelerin adı yazılı bir futbol topu ile bir kasket AC Devlet Başkanı tarafından M.Bagatırev'e verildi.