...................
...................
GÜNEY FEDERAL OKRUGU TEMSİLCİLERİ MAYKOP'TA TOPLANDILAR
HUT Nafset

Adige Mak, 06 Aralık 2008
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız
                         
 
...................
...................
Güney Federal Okugu (*) güvenlik birimleri yetkilileri toplantısı dün, 5 Aralık 2008 günü Adigey'de yapıldı. RF Devlet Başkanı Temsilcisi (Полномочный) Vladimir Ustinov ile Güvenlik Konseyi Başkanı Kurmay Albay Nikolay Britvin, toplantıyı birlikte açtılar, 35'nci toplantının Adigey'de düzenlenmesinde yardımlarını esirgemeyen Adigey yöneticilerine teşekküllerini bildirdiler. AC Devlet Başkanı Aslan Thak'uşın da konuklara yönelik bir hoş geldiniz konuşması yaptı, ardından "Güvenlik Konseyi temsilcilerinin Adigey'de toplanmış olmalarından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti ve konuklara Adigey'i tanıtıcı açıklamalarda bulundu.

Toplantı bitiminde Güney Federal Okrugu Güvenlik Konseyi Başkanı ile AC Devlet Başkanı birlikte kısa bir basın toplantısı yaptılar. Nikolay Britvin, soruları yanıtladı, bir sorun olduğu için değil, her üç ayda bir Güney Federal Okrugu'na bağlı değişik bir regionda (birimde) toplandıklarını, bu amaçla da Adigey'e gelmiş olduklarını bildirdi. Toplantıda 2008 yılı güvenlik birimleri raporlarının değerlendirildiğini, önümüzdeki yıla ilişkin yapılacak çalışmalar üzerinde durulduğunu açıkladı. AC Devlet Başkan Aslan Thak'uşın da soruları yanıtladı, güvenlik güçlerinin yerinde çalışmaları nedeniyle Adigey'de bir huzur ortamı bulunduğunu belirtti.


(*) Güney Federal Okrugu-Merkezi Rostov olan bu okrug'a 13 idari birim (region) bağlıdır. Bunlar:Adigey, Karaçay-Çerkesya, Kabardey-Balkarya, Kuzey Osetya, İnguşya, Çeçenya, Dağıstan ve Kalmıkya cumhuriyetleri, Krasnodar ve Stavropol krayları, Rostov, Volgograd ve Astrahan oblastlarıdır. -HCY