...................
...................
YENİ STAT BİR MERKEZ OLDU
Spor Servisi

Adige Mak,  17 Şubat 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız
                         
 
...................
...................

Krasnodar Kray’da yürütlen kış futbolu karşılaşmalarına Adige Cumhuriyeti takımları da katılıyorlar. Yarışmalarda 1993-1994 ve 1995-1996 doğumlu çocuklar değişik takımlar halinde yer alıyorlar.

Adigey Cumhuriyeti futbol takımları başkanları Aleksandr Pahomkin, Yuriy Mançenko, Vitaliy Aksenov, Şhaguaşe (Belaya) ırmağı sol yakasında kurulmuş olan yeni stadda takımlar arası  bir karşılaşma yaptılar.

“Kış mevsiminde çalışmamızı sağlayacak bir stadımız yoktu, takımlarımız bu yokluk içinde Krasnodar Kray’da yapılan karşılaşmalara katılıyorlardı” diyorlar AC Futbol Merkezi (СДЮШОР) Müdürü Vladimir Gapon il yardımcısı Peneşü Mıhamod.  “Uzun yollara gidemiyor, bu nedenle birçok karşılaşmaya katılma fırsatını da kaçırıyorduk. Şimdi yeni bir stada kavuşmuş olduk, Maykop’ta karşılaşmalar düzenleyebiliyoruz. ”

Tuapse, Apşeronsk, Şıthale (Beloreçensk) ve başka yerlerden gelen çocuk ve genç takımları karşılaşmalar yaptılar. Aleksandr Pahomkin yönetimindeki 1995 yılında doğmuş çocukların yer aldığı takımın katıldığı beş karşılaşma yapıldı. Çocuklar iyi çalıştılar, başarılı oldular ve takım birinciliğini kazandılar. Şıthale takımı ikinci, Tuapse takımı da üçüncü oldu.

Maykoplu antrenörler Vitaliy Aksenov, Aleksandr Volvaç ve Yuriy Mançenko’nun çalıştırdığı takımlar en iyileri arasına girdiler. Finale kalan takımlar, önümüzdeki dönemde birincilik için yarışacaklar. Krasnodar Kray’da altı grup yarışması yapılacak.

“Yetiştireceğimiz gençlerin Maykop “Zekoşnığ” takımında yarışmalarını özendirmek istiyoruz” diyor antrenör Aleksand Pahomkin.  “En başarılı oyuncular “Zekoşnığ” kulüp yöneticileri tarafından özenle izleniyorlar”.

Aleksandr Pahomkin yönetiminde birincilik alan takım oyuncuları: Kaleci Parfenov Dmitriy, oyuncular: Tsemkin Aleksandr, Çijov Roman, Limarev Konstantin, Mıko Abrek, Natho Amir, ǒıç’ Timur, Pışnov Roman, Şaydurov Dmitriy, Terziyan Artem, Varava Roman, Kondraşov Vladimir, Keosidi İgor, Sulimenko Aleksandr, Soldatkov Maksim.

İsimlerini verdiğimiz bu futbolcular henüz birer öğrenci, birkaç yıl sonra şanslarını daha güçlü takımlarımızda deneyecekler. Kone Amir, Pşınov Roman, Natho Amir, ǒıç’ Timur ve Çijov Roman en başarılı oyuncular sayılıyorlar, öbür futbolcular da pek fena değiller.