...................
...................
KOMŞUDA HAZIRLIK MAÇLARI
Spor Servisi

Adige Mak,  17 Şubat 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız
                         
 
...................
...................

Maykop Zekoşnığ               : 2
Krasnodar-2000 Krasnodar : 1

Dostluk karşılaşması 19 Şubat günü “Yunost” Krasnodar stadında yapıldı.

“Zekoşnığ”: Makoyev, Filippov, Şipilov, Kuharçuk, Ştıme (Levakov, 65), Mambet (Kozlov, 20), Karej, Jigulin, Barahoyev, Kiselev (Korneyev, 46), Surşkov.

“Zekoşnığ” takımından golleri atan: Surşkov-18, 64.

Takımlar 2009 yılı karşılaşmaları için hazırlanıyorlar. “Krasnodar-2000” takımında değişiklikler yapıldı, iyi oyuncular aranıyor. Konuk takım, Maykop’a gelmezden önce beş dostluk maçı almışlardı.

“Krasnodar-2000” hızlı oynayan takımlardan, hızlı maç çıkarıyor. Konuk takımın saptadığımız eksiklikleri, kale önünde birikme ama paslaşmada kararsız kalma ve gol fırsatlarını kaçırmaları durumudur. Konuk takıma göre “Zekoşnığ” futbol takımı oyuncuları, kaleye doğru daha yayılmış olarak ilerliyorlar, gölü kaleye atacak oyuncuyu beklemesini biliyorlar.

Konuk takımın kalesi boşaldığı ama oyuncularımızın gol atamadığı ve karşı takım oyuncuları tarafından durduruldukları durumlar da yaşandı. Karaj Artur, Ahmed Barahoyev ve Mihail Surşkov’un atakları karşı takım oyuncuları tarafından önlendi. Kalecimiz Vladislav Makoyev ciddi bir performans gösterdi. Orta sahadan atağa kalkan İgor Jigulin de iyi bir oyun kurucu olarak kendini gösterdi. Kiselev, Korneyev, Barahoyev, Karaj ve diğerlerini ilgiyle izledik.

Surşkov, 25 metre uzaktaki kaleye doğru hücuma kalkıp gölünü attı. Atağa geçen  “Zekoşnığ”   topu Surşkov’a vermeyi, Suşkov da, karşı takım oyuncularını atlatıp gölü karşı kaleye atmayı başardı. Maçtan sonra yenik konuk takım Krasnodar’a üzgün döndü.  

Maçı, AC Başbakanı Murat Kump’ıl, Parlamento Komitesi Başkanı ve AC Futbol Federasyonu Başkanı Reşid Mıgu,  “Birleşik Rusya” partisi Adigey Kolu Politik Konseyi Sekreteri Muhamed Aşe, Adigey Spor Komitesi Başkanı Murat Hasenoko da izledi.