...................
...................

''PARALAR YERİNDE KULLANILMALIDIR''
Haber Merkezi
Adige Mak,  27 Şubat 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

25 Şubat günü Adige Başbakanı Kump’ıl Murat, Maykop’taki çok katlı blok apartmanların birçoğunda asansörlerin kullanım dışı bırakılmış olmalarına ilişkin yakınmalar üzerine bir toplantı yaptı. Toplantıya taraf kişiler olarak, ilgili AC Bakanı Valeriy Kartamışev, AC Konut Hizmetleri Komitesi Başkanı Carıme Sıhatbıy, Maykop Belediye Başkanı vekili Avl’e Yure ve yardımcısı Sergey Dolotov katıldılar.

1 Aralık 2008’den beri Maykop’taki 12 blok apartmanın asansörleri çalışmıyor. 25 yıllık kullanım süreleri dolduğu için bu asansörler yargı yoluyla kullanım dışı bırakıldılar. Asansörler konusu federal bütçeden tahsis edilen parayla ya da konut sahiplerinin kendi paralarıyla bakımdan geçirilmişlerdi. Ancak güvenlik onayı almamışlardı. Bu tür onarılmış asansörler de yargı yoluyla kullanım dışı bırakılmış durumdalar. Krasnodar’dan gelecek teknik ekipmanların incelemelerinden sonra, olur verilecek olan asansörler yeniden hizmete girecekler.

Başbakan sorunun en kısa sürede çözülüp insanların rahatlatılmalarını ilgililerden istedi.

Başbakan, “Yapılan işler için gerekli para herkesin bilgisine açık olacak bir biçimde kullanılmalı. İnsanlar bu paraların yerinde kullanılıp kullanılmadıklarını bilmek istiyorlar. Federal Merkez’den gönderilen paralar sayesinde artık rahatlamış bulunuyoruz. Bu sayede Maykop’un görüntüsünü değiştirmeye ve hemşehrilerimize daha iyi bir yaşam olanağı sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle harcamaları yerinde yapmalı, savurganlıktan kaçınmalıyız” dedi.

AC Devlet Başkanlığı Basın Bürosu