...................
...................

MAYKOP DİNAMO: 87    NİJNİ TAGİL: 83 
Spor Servisi

Adige Mak,  17 Şubat 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Maykop Dinamo: 85
Nijni Tagil Starıy Sobol: 86
(19:21, 24:18, 24:22, 18:25)

Karşılaşma 14 Mart günü Maykop’ta yapıldı.

Maykop Dinamo Kadrosu: Barsukov-12, Pepelyayev-0, Hmara-19, İvanov-17, Dolgopolov-24, Tıv-5, Hakun-4, Meretıko-4.

Sadece sayı değil, basket maçının gidişi de izlendiğinde “Dinamo”nun kazanması gerekiyordu. Ancak maçın bitimine 10 dakikadan az bir zaman kala konuklar   topu (Iэгуао) birkaç kez potaya (хъурджанэ)  atmayı başardılar, maç kritikleşti. Andrey Dolgopolov karşı pota dibindeki savunmayı aşıp  topu fileden indirmeyi başardı, ancak “Starıy Sobol” basketçileri  birkaç kez topu bizim  potamıza  attılar.  

Maçın bitimine yedi saniye kala durum 85:84  “Dinamo”  lehineydi. Konuk takım son bir atak yaptı, karşı takımdan Kiril Ejov, savunmayı aşıp topu bizim potamıza yerleştirdi, durum 85:86 oldu. Maçın bitimine 4 saniye kala “Dinamo”  da atağa kalktı, ama savunmayı aşılamadı, Sergey İvanov’un attığı top potayı bulamadı. Maç 85:86 konuk takım lehine sonuçlandı.

İkinci karşılaşma

Maykop Dinamo: 87
Nijni Tagil Starıy Sobol: 83
(16:26, 24:20, 21:12, 26:15).

Karşılaşma 15 Mart günü Maykop’ta yapıldı

Konuk takım ikinci karşılaşmayı da almak için elinden gelen her çabayı gösterdi.  “Maykop Dinamo'dan Sergey İvanov, Sergey Barsukov ve Andrey Dolgopolov sayıları en önde götürdüler. Baş antrenör Andrey Sinelnikov; Hakune Ruslan, Meretıko Timur, Tıv Georgiy, Anatoli Kuzmenko gibi genç basketçileri cesurca bir adım atarak oyuna kattı, onlara kendilerini gösterme fırsatı tanıdı. İlya  Hmara kendini iyi kanıtladı. Maykop Dinamo iyi bir uyum içinde aralıksız sayı almaya başlayınca, konuk takımın umudu azaldı.

Her iki oyunda “Dinamo”ya toplam 49 sayı yazdıran Andrey Dogopolov ile görüştük: 

Maykop Dinamo takımı basketçilerinden memnunum. Onların yardımıyla topu potaya atmayı başardım. Alkışlarıyla bizlere destek çıkan taraftar  izleyiciye  de çok teşekkür ederim, onları diğer maçları da izlemeye çağırıyorum” dedi.

17-18 Mart günleri Maykop Dinamo, Maykop’ta Orenburg “Energiya” takımı ile karşılaşacak. Takımımız sıralamada sekizinci durumda.