...................
...................

SONSUZ BAŞARI VE MUTLULUKLAR DİLİYORUZ!
YEMIT’ITL Nurbıy

Adige Mak,  19 Mart 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Judo ve samba güreşçileri Armen Bicosyan ile Naş Şamil’e ev anahtarları dün AC Başkanı Thak’uşın Aslan tarafından takdim edildi.

 

Armen Bicosyan RF kıdemli  spor uzmanı. Dünya ve Avrupa gençler şampiyonu. Rusya’ya dört kez altın madalya ile dönmüş biri.

 

Naş Şamil ise bir samba ve judo güreşçisi. Rusya gençler şampiyonasında dört kez şampiyon oldu. Avrupa gençler karşılaşmasından ve dünya şampiyonalarından altın madalyalarla dönmüş biri.  

 

AC Devlet Başkanı Aslan Thak’uşın anahtar teslimi töreninde, Çırjın Muharbıy, Vladimir Nevzorov, Sergey Alifirenka, Hasaneko Murat, Tletser Hazret ve Yemıj Arambıy gibi altın madalyalarla dönen ve Adigey’in adını dünyaya duyuran sporcularla Adigey’in övündüğünü söyledi.

 

Ekonominin gerilemesine ve küresel ekonomik krizin yayılmakta olmasına karşın, Adigey’de kültür, sanat ve spora büyük bir önem verilmeye devam ediliyor. Yeni spor tesisleri açılıyor, spor gereçleri alınıyor, insan sağlığı için beden eğitimi ve spor destekleniyor. RF Turizm, Spor ve Gençlik Bakanı Vitali Mutko’nun bu yakınlardaki Maykop ziyareti, Parlamento ve Hükümet çalışmaları gibi konularda Thak’uşın Aslan, AC Başbakanı Kump’ıl Murat, AC Parlamentosu Başkanı Sapıy Vyaçeslav, milletvekili Şhalaho Azemat ve diğerleri açıklamalarda bulundular.

 

Aslan Thak’uşın, sporcular için konut temininde yardımlarını esirgemeyen ve sporu seven müteahhitler (псэо­лъэшI­) Hurım Vyaçeslav, Tığuj Adam, Dzel’ Asker ile milletvekillerine teşekkürlerini sundu.

 

Başkan Thak’uşın, sporcuları, başarılarından ötürü kutladı, Olimpiyat oyunlarında, dünya yarışmalarında altın madalyalar getirmelerini diledi, evlerinin anahtarlarını teslim etti.

 

Armen Bicosyan ve Naş Şamil, Başkan’a ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini sundular, yarışmalar için hazırlanacaklarını ifade ettiler.

 

“Adige Mak” gazetesi adına sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, yeni evlerinin  uğurlu olmasını, altın madalyalarını çoğaltmaların diliyoruz.