...................
...................

''İYİ HAZIRLANMAK, BAŞARININ ANAHTARI BUDUR''
Spor Servisi

Adige Mak,  19 Mart 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Ünlü Adigeyli futbolcu Anatoliy Abromov’un takımı 32’nci Kupa karşılaşmalarına hızlı bir giriş yaptı. Maykop Belediyesi’nin her yıl düzenlemekte olduğu karşılaşmalardan biri, şu sıralar Cumhuriyet Stadı’nda sürüyor.

 

1/16 final maçını RF Turizm, Spor ve Gençlik Bakanı Vitali Mutko ile AC Başkanı Thak’uşın Aslan, Adigey Başbakanı Kump’ıl Murat, Parlamento ve Hükümet üyeleri ve sporseverler hep birilikte izlediler.

 

Stadın  küçük futbol sahası karşılaşmalar için iyi dizayn edilmiş durumda. AC Stadyumlar Müdürü Şhabe Said’in güzel bir düzenleme yaptırmış olduğu görülüyor.

 

“AC Hükümeti stadyumu belediyeden alıp doğrudan AC yönetimine bağladı, daha iyi oldu, sonucu  görüyorsunuz. Stadyum AC devlet bütçesi korumasında, federal merkezden gönderilecek paralardan  da yararlanacağız, sonuç olarak stadyumu çok daha iyi bir hale getireceğiz” dedi AC Futbol Federasyonu Başkanı Mıgu Reşıd.  

 

Maçların sonucu:
 

  Akademiya   2   Dizayn   2    (penaltı 5:6)
  Kavkaz   1   Gazprom   2
  Evezda   0   Veşüten   3
  Fışt   4   Coker   1
  Afrika   2   Zarem   1
  Start   4   Gerta   2
  Sokol   0   Sportmaster    4


1/8 finale hak kazanan takımlar cumartesi (21 Mart) günü ilk karşılaşmaları yapacaklar. Maçlara sabah 09. 00’da başlanacak. Cumartesi günü şu takımlar karşılaşacaklar:

“Teplosetkher”-“Dizayn-2”

“Dizayn”-“Gazprom”

“Kartontarer”-“Kvant”

“Pristavkher”-“Veşüten”

Pazar günü karşılaşacak olan takımlar:

“Fışt”-“Şağdıy”

“Afrika”-“Raduga”

“Spart”-“MGGTTK”

“Sportmaster”-“Dinamo”

 

Karşılaşma baş hakemi Peneşü Mıhamod’un açıklamasına göre, karşılaşmalar 5 Nisan günü sona erecek.
 

Federal Spor Bakanı Vitali Mutko, AC Başkanı Thak’uşın Aslan, AC Parlamentosu adına Federasyon Konseyi’nde bulunan temsilci Haşır Aslan, AC Başbakanı Kump’ıl Murat, yaptıkları açıklamalarda karşılaşmaların kalabalık bir sporsever kitlesi tarafından izlenmekte olduğunu görmekten memnuniyet duduklarını belirttiler.  

 

Federal Baş Müfettiş Tliuj Adam, Maykop Belediye Başkanı Mihail Çerniçenko, AC Beden Eğitimi ve Spor Komitesi Başkanı Hasaneko Murat,  “Zekoşnığ” dergisi Genel Müdürü Natho Adam, milletvekili Kule Askerbıy, beden eğitimi ile ilgilenen ve bizzat futbol oynayan kişiler olarak tanınıyorlar.
 

Federal Spor Bakanı Vitali Mutko da, AC yetkililerinin davranışlarıyla gençlere örnek olduklarını görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Kendi de bir sporcu olan Başkan Thak’uşın Aslan da sporcularla yakından ilgilendi ve kendileriyle  konuşmalar yaptı. Ekonomik krize karşın, yöneticilerin beden eğitimi ve spora ilgi ve desteklerini sürdürmeleri, işi askıya almamaları gerçekten sevindirici olsa gerek.