...................
...................

MAYKOP’TA 2009 YILI MAÇLARI BAŞKAN THAK’UŞIN’IN BAŞARI DİLEKLERİYLE AÇILDI
Spor Servisi

Adige Mak,   07 Nisan 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Maykop futbol takımı “Zekoşnığ” 5 Nisan günü 2009 yılı karşılaşmalarını kentimizdeki ilk karşılaşmasıyla başlattı. AC Devlet Başkanı Aslan Thak’uşın, Başbakan Murat Kump’ıl, Adigey Parlamento Komitesi Başkanı, AC  Futbol Federasyonu Başkanı Reşıd Mıgu,  “Birleşik Rusya” partisi Adige regionu (шъолыр) kolu Başkanı Muhamed Aşe, AC Spor Komitesi Başkanı Murat Hasaneko, Maykop Belediye Başkanı Mihail Çerniçenko ve diğer yetkililer futbol karşılaşmalarının başlaması nedeniyle yapılan toplantıya katıldılar.

 

AC Devlet Başkanı ve “Zekoşnığ” futbol kulübü Başkanı Aslan Thak’uşın, 2009 yılı karşılaşmalarının başlaması nedeniyle sporseverleri selamladı. Bir süre önce Maykop’ta yeni yapılan “Yunost”  stadı karşılaşmalar için uygun, ülke maçları, bundan böyle orada yapılacak. Devlet Başkanımız, Adigey’de yapılmakta olan yeni futbol sahaları üzerine bir konuşma yaptı. Ekonomik kriz denmeden, Adigey’de spora büyük bir önem veriliyor.  Cumhuriyette yeni spor tesisleri kuruluyor. Aslan Thak’uşın dünya futbol karşılaşmalarının da Adigey’de düzenlenebileceğini söyledi. Bu konuda antrenör ve spor adamlarının da ellerinden geleni yapacaklarına güveniyoruz.  

 

Stadda Rusya Federasyonu ve Adigey Cumhuriyeti marşları birlikte çalındı.  “Zekoşnığ” ve “Kavkaztransgaz” kaptanları Kaplan Hok’o ve German Beriyev, Rusya ve Adigey bayraklarını stadda dalgalandırdılar. Hakem Vladimir Kazmenko, oyuncuları orta sahaya aldı ve maçı başlattı.