...................
...................

RUSYA DAĞKOŞUSU YARIŞMALARI MAYKOP’TA YAPILIYOR
Spor Servisi

Adige Mak,   08 Nisan 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Rusya kadınlar arası dağkoşusu sporu yarışmaları bugün Maykop’ta başladı. Yarışma için Rusya’nın değişik yörelerinden başarılı kadın sporcular geldiler.

 

Sporcuların Maykop’a gelişleri dün tamamlandı. Akşam hakemlerin görüşmeleri vardı. Sporcular bugün Leğo-Naka’ya giden yolun ilk 15 km’sini koşacaklar.

 

Şampiyona kapsamı içinde genç kızların Rusya karşılaşmaları da var. Bu yarışmalara Adigey Cumhuriyeti Özel Çocuk Okulu öğrencilerinden Natalya Gonçarova, İnna Melnik, Ofelya Atoyan ve Anastasya Frolova da katılacaklar.

 

Bir anımsatma:Mart yı sonlarında Adigey’de yapılan Rusya yarışmalarında Adigey sporcuları başarılı olmuş, 3’üncülüğü almışlardı.

 

Başkan Aslan Thak’uşın dağkoşusu sporu dalında verilen özel okul eğitimine büyük bir önem veriyor. Bunda Rusya Federasyonu Spor, Turizm ve Gençlik İşleri Bakanlığı’nın Rusya ve Adigey’de dağkoşusunu geliştirme içerikli kararının büyük bir yararı görüldü. Adigey Devlet Başkanı, spor  konusunda gerekli belgelerin ivedi hazırlanmaları için bir karar çıkarmış bulunuyor.