...................
...................

CAMBEÇIYELİ HALTERCİLER BAŞARIYA KOŞUYORLAR
Spor Servisi

Adige Mak,   08 Nisan 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Kabardey-Balkarya’nın Tırnavız kentinde yapılmış olan ağır  halter turnuvasına Rusya’nın değişik yörelerinden gelen atletler katıldılar. Konuklar ev sahipleri tarafından dostça karşılandılar. Birinci gelenler ile dereceyi yakalayanlara “Rusya Federasyonu Spor Mastırı” unvanı verilecekti.

 

Haltercilerin gücünü ölçmek için çelikten ağırlıklar  kullanıldı. Adigey’den giden grubun içinde Cambeçıyeli gençler de vardı. Bu gençler köyün antrenörü ve öğretmeni Anzor Çembehu tarafından eğitildiler. Şimdi de Maykop’ta öğrenim görüyorlar, RSFSC (Rusya) kıdemli antrenörü Mecıd Huaj tarafından çalıştırılıyorlar.

 

Vıel’ıko Sult’an (УелIыкъо СултIан) 62 kg grubunda. İki kaldırışta 230 kilo (103+127) kaldırdı, birinci geldi ve Rusya Spor Mastırı oldu.

 

Cımıko Aydemır 77 kilo grubundan. 125+165 kg kaldırdı. Bısıc Timur 85 kilo. 125+165 kilo kaldırdı ve ikinci geldi.

 

Yarışma birincilerine 10 biner Ruble, ikincilere de 5 biner Ruble verildi. Vıel’ıko Sult’an Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi öğrencisi, Cımıko Aydemır ile Bısıc Timur ise Adigey Devlet Üniversitesi öğrencileri.

 

Cambeçıyeli bu halterciler öğretmen, antrenör, akraba ve destekçilerine gazetemiz aracılığıyla teşekkürlerini sundular.

 

Sağlık dileklerimiz sizinle olsun,  Nart gençleri!Bize parıldayan altın madalyalarla dönmenizi, bizleri sevindirmenizi sizlerden bekliyoruz.