...................
...................

SAĞLIĞA BÜYÜK BİR ÖNEM VERİLİYOR
Spor Servisi
Adige Mak,   10 Nisan 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Rusya XXI’inci hızlı atletik yarışmaları Günü’ne nedeniyle düzenlenen yarışmalara AC sporcuları da katıldılar.

Maykop’un kent parkında düzenlenen yarışmalarda AC okullarında okuyan öğrencilerin durumu değerlendirildi. Karina Kovtun 500 metre koşuda birinciliği aldı. Evgeniya Korjova 1000 metrede birinci geldi. Aleksandr Romanov 3000 metre birincisi oldu. Kız öğrenci Mariya Kolbasinova’nın da ikinci gelmesi bir başarı sayıldı.

Spor uzmanları Tamara Çertişeva, Evgeniy Klişin, Olga Yesina, Nadejda Nikitina ve İvan Çevıçelov da yarışma birincilikleri alanlardan. Bu çocuklar beden eğitimi derslerine ve sağlıklı bir bedene önem veriyorlar. Koşuya 40 kadar emekli sporcu da katıldı.

“Atletizm (vücut geliştirme) sporu sağlık yönünden bir önemli” diyorlar Karina Kovtun ile Mariya Kolbasinova. “AC Beden Eğitimi Komitesi yarışmaları çok güzel bir biçimde düzenledi, biz de sevinerek çalışmalara katıldık”.

Adigey  Cumhuriyeti Atletizm Yarışmaları Federasyonu Başkanı Anatoliy Doronin ile yarışmalar baş hakemi Andrey Çeçin, derece alan öğrencileri kutladılar, çocuklara başarı belgeleri ile para ödülleri de verildi.