...................
...................

LİSANS DAĞITIM KURULU TOPLANTISI MAYKOP’TA YAPILDI
THARKOHO Adam

Adige Mak, 15 Mayıs 2009
Çeviri:  HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Lisans dağıtımı işleri ile ilgili “Kuzey Kafkasya” Koordinasyon Kurulu Örgütü’ünün olağan toplantısı dün Maykop’ta yapıldı. Toplantıya AC Başbakan yardımcısı Aleksey Petrusenko, AC Ekonomik Gelişme ve Ticaret Bakanı Aslan Matıj, Güney federal okrugu regionlarından gelen temsilciler katıldılar. İlk kez olmak üzere Abhazya Cumhuriyeti temsilcisi de toplantıya katıldı.

“Lisans dağıtımı işi ekonomik gelişme açısından büyük bir anlam taşıyor”
dedi Aleksey Petrusenko.  “Ele alacağınız konuların çözümlenmesini ve çalışmalarınız açısından yararlı olmasını dilerim”.

 

AC on yıldan beri  lisans veriyor, bu alanda hizmet görmüş olan tüm çalışanları kutlayan Başbakan Yardımcısı, çalışmaların geliştirilerek sürdürülmesi dileğinde de bulundu. AC Lisans Dağıtım Merkezi Başkanı Yusıf Psıuşo (ПсыIушъо Юсыф) dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değindi. Günümüzde ticaret işlerinde çalışan kişilerin, işadamlarının haklarını korumak, onların çalışmalarını RF yasalarına uygun olacak bir biçimde izlemek ve denetlemek, en başta gelen görev ve sorumluluklarımızdandır, dedi Yusıf Psıuşo.

 

Toplantıda üç ana sorun görüşüldü ve bunların çözümü doğrultusunda kararlar alındı.