...................
...................

ADİGEY DÜNYA TARIM FUARINA KATILDI
AC Başkanlık Basın Bürosu

Adige Mak, 15 Mayıs 2009
Çeviri:  HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

“Zolotaya niva-2009” adlı 9. Dünya Tarım Fuarı dün Ust-Labinsk kentinde açıldı. Fuara, RF Tarım Bakanlığı ile Krasnodar Kray Valiliği de destek verdiler. Adigey Cumhuriyeti de fuara katılıyor.

 


Rusya regionları ile dış ülkelerden 600’ün üzerinde yeni tarım teknik gereci fuarda sergileniyor.  “Maykop Redüktör Yapım Fabrikası” (Мыекъопэ редукторышI завод) yem hazırlama ve toprağı işleme üzerine 11 teknik gereci fuarda sergiliyor. Bunlar çiftlik ve aile işletmelerinde kulanılabilen gereçler.

 

AC Devlet Başkanı Aslan Thakuşın, “Maykop Redüktör Yapım Fabrikası”nı bölgesel (region) önem taşıyan tesislerden biri olarak, federal merkezin koruma ve desteğine aldırdı. Bu  da kriz karşıtı bir önlem, bu başarı cumhuriyetimiz yöneticilerinin bir başarısı. Ekonomik krize karşın fabrika iyi çalışıyor, tarım gereçlerinin satışında da bir gerileme yok.

 

Adigey her yıl “Zolotaya niva-2009” fuarına katılıyor. Cumhuriyetin bu işten çıkarı var, çünkü komşu regionlara tarım gereçlerini daha fazla satabiliyor ve yeni teknikleri de görme fırsatını yakalıyor.

 

Fuar 16 Mayıs akşamına değin sürecek.  Bu günler boyunca “Maykop Redüktör Yapım Fabrikası” ürünleri fuarda sergilenecek.