...................
...................

“ADIYIF”, AVRUPA KUPALARI İÇİN ARTIK YARIŞAMAYACAK
Spor Servisi
Adige Mak, 26 Mayıs 2009
Çeviri:  HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Krasnodar “Kuban”-Maykop “Adıyıf”-32:24

Karşılaşma 22 Mayıs’ta Krasnodar’da yapıldı.

 

Süper lige katılan takımların 5-8’nci sıralar adına yarışmaları   Krasnodar’da yapıldı. Beşinci sıraya yükselecek takımlar Avrupa Kupası’na katılma hakkını elde edeceklerdi. Maykop  “Adıyıf” takımı, Krasnodar “Kuban” hentbol/eltopu takımı oyuncuları karşısında 26:22 yenik düştü. İki maç alan  takım, bir sonrakine katılma hakkını elde ediyor.
 


“Adıyıf” oyuncuları ile bir ön görüşme yapmış, kendilerini dinlemiştim, ancak “Kuban”a karşı üstünlük sağlama umutları fazla değildi” diyor “Adıyıf” baş antrenörü ve Rusya kıdemli antrenörü Aleksandr Revvo. “Spor anlayışına göre, karşı takımdan korkulması durumu, başarı şansını da azaltır”.

 

“Kuban”ının 4-5 sayı önümüze geçmesi durumu ile ilk kez   karşılaşmış da değiliz. Usta oyuncu Anna İgnatçenko, altı kez “Kuban” kalesine gol attı ve sporcularımız için iyi bir örnek oldu. Mariya Martınenko da altı kez  ev sahibi takımın kalesine gol attı. “Kuban” takımı kalecisi Natalya Tormozova Maykop’ta büyümüş biri, onun iyi bir oyun çıkardığı,  eltopundan anlayanların bildiği bir şey.

 

“Adıyıf” 28-29 Mayıs’ta Moskova’da “GK-53” ile karşılaşacak. Maçı alan 7. sıraya yerleşmiş olacak.