...................
...................

SAMBODA İKİNCİ OLDUK
Spor Servisi
Adige Mak, 04 Haziran 2009
Çeviri:  HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Güney Okrugu gençler arası Sartakiad Sambo yarışları Yemelhable/Armavir kentinde yapıldı. AC takımı yarışma ikincisi oldu.
 


AC  Sambo Kulübü (СДЮШОР) öğretmen ve antrenörleri, Spartakiad yarışmalarına gençlerimizi ve kızlarımızı iyi hazırladılar. Yarışmacılarımız da yeteneklerini daha iyi sergilediler.
 

Gruplarında 2-3. olanlar arasında Kaleşave Zavır, Alıberd Aydemır, Meşl’eko Ruslan,Ph’eneye Nurbıy,Tsey Aslan ve Dehu Azemat bulunuyorlar. Kızlarımızdan Perenıko Ruzane, K’ube İrinaYulya Tkaçenko ve Çetave Susanna üçüncülükleri aldılar.

 

Güreçilerimizin başında, Yermelhable’de de RF ve AC kıdemli antrenörü Hot Yunıs bulunuyor, onlara talimat ve moral veriyordu.

 

Krasnodar Kray takımı birinciliği aldı, Adigey Cumhuriyeti sporcularının ikinci sıraya yerleşmelerini de başarı olarak karşılıyoruz. Hakurınehable beldesinden Hakurıne Hazret ile Tahtamukay sporcusu Sergey Turebayev özel dereceleri aldılar, bu iki sporcu Rusya Güney Okrugu takımına alındılar ve orada ülke düzeyindeki yarışmalara  hazırlanacaklar.