...................
...................

YENİLDİM DİYE KİMİ SUÇLAYABİLİRSİN Kİ?
Spor Servisi
Adige Mak, 04 Haziran 2009
Çeviri:  HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Karşılaşma bittikten sonra, Rusya kıdemli oyuncusu, Adigey halk sanatçısı Zıha Zavırbıy, Şevgen rayonu kültür merkezi başkanı L’ışe Rustem, Rusya kıdemli antrenörü Hot Yunıs ve “Zekoşnığ” futbol kulübü yöneticileri, oyuncularımızı kutlamaya gittiler. Takımımızın maçı almış olması yanında, iyi bir oyun da çıkarmış olduğu görüldü.
 


Maça henüz başlanmıştı ki, Mihail Surşkov   öne fırladığında, gol atamamış olsa da, karşı takım kalecisine zorlu anlar yaşattı. Bu fırsatı  değerlendiren Ahmed Barahoyev, yakınındaki kaleye topu yolladı. “Zekoşnığ” o başarıyla yetinmeyip  karşı tarafı boyuna zorladı ama bir türlü ikinci bir  gol atılamıyordu.

 

Kule Ruslan kafa vuruşlarıyla topu birkaç kez takım oyuncularımıza verdi. Mihail Surşkov, Karaj Artur ve diğerleri “Batayske” kalesine uzaktan şutlar çekip kaleci Dmitri İgnatiyev’e zorlu anlar yaşattılar. Ahmed Barahoyev, sağdan karşı savunmayı aşıp birkaç metre yakınındaki kaleye bir dalış yaptı. Ancak D. İgnatiyev anında kendini topa doğru atıp mutlak bir gölü önledi, ayrıca ne denli yaman bir kaleci olduğunu da kanıtlamış oldu.

 

Konuk oyunculardan D. Mezinov ve A. Aborokin’in kalemize iyice yaklaştıkları ve bize zor anlar yaşattıkları da görüldü. Vladislav Makov, güven verici bir oyun çıkarıyordu, birkaç gol tehikesini  atlatmayı başardı.  “Zekoşnığ” futbol takımı baş antrenörü Yeşıgove Seferbıy, oyun sırasında birkaç futbolcuyu değiştirdi, böylece takımımız daha hızlı ve daha uyumlu oynamaya başladı.  “Batayske” kalesine 30 metre  uzaklıktan Aleksandr Nartikov  kaleye ikinci  golümüzü attı, 2:0 üstünlüğümüz sağlandı.

 

Basın toplantısı

 

“Batayske” Baş antrenörü Aleksandr Vorobyev sonuçtan memnun kalmadı. Hakemleri yanlı davranmakla suçlamak istedi, ama  gerekçe bulamadı.

 

“Zekoşnığ” Baş antrenörü Yeşıgove Seferbıy, oyun boyunca sahaya çıkardığı oyuncuların talimatlara uyduklarını söyledi. “Zekoşnığ” Vladikavkaz ve Nazran’da da fena bir oyun çıkarmadı. S. Yeşıgove,  “Karşı takım Baş antrenörü A. Vorobyev’in o oyunları görmüş olmasını dilerdim, o zaman A. Vorobyev Maykop’ta fena bir oyun çıkarmamış olduklarını anlardı”  dedi.

 

Gurp maçları sonuçları: “Abinsk”-“Astrahan”-0:1,  “Stavropole-2009”-“Dagdizel”-6:1,  “Krasnodar-2000”-“Avtodor”-1:1,  “Volgograd”-“Anguşt”-4:1,  “Taganrog”-“Stavropol”-2:4, SKA-“Energiya”-1:3,  “Torpedo”-“Rotor”-2:0,  “Meşıko”-“Jemçujina”-0:1.