...................
...................

BAŞKAN THAKUŞIN'IN DÇB KARŞILAMA MESAJI
Haber Merkezi

Adige Mak, 01 Ekim 2009
Çeviri: HAPİ Cevdet Yıldız

                         
...................
 
...................

Konuksever insanlar ülkesi Adigey toprağına gelen saygıdeğer konuklarımız, hepiniz hoş geldiniz!

 

Dünya Adige/Çerkes Birliği (Дунэе Адыгэ Хасэ)VIII. Kongresi sadece Adige Cumhuriyeti için değil, bütün Kuzey Kafkasya toplumlarının yaşamı ve geleceği açısından büyük bir önem  taşıyor. Kongreyi barışı ve kardeşliği pekiştiren bir olgu, birlikteliğin ve Adige/Çerkeslerin yaşadığı/bulunduğu ülkeler arasındaki dostluk ve dayanışma bağlarını güçlendiren bir  atılım ve katkı olarak görüyoruz.  
 


Dünya Adige/Çerkes Birliği'nin yürüttüğü derinlikli çalışmaların ulusun geleneklerini güçlendirme, eğitim ve kültür konularında  birlikte çalışma yöntemlerini geliştireceğinize, ulusu yaşatma ve daha  ilerilere götürme, geliştirme konularında, Kongre'nin başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine yürekten inanıyorum.

 

Değerli dostlarım, sağlıklı, mutlu ve esenlik içinde bir yaşam sürdürmenizi, tüm güzel amaç ve özlemlerinizin gerçekleşmelerini tüm içtenliğimle diliyorum.

 

Adigey Cumhuriyeti Devlet Başkanı Thakuşın Aslan

 

(*)- Kongre 2 Ekim günü Maykop’ta başlayacak, 4 Ekim gününe değin sürecek. Çeşitli ülkelerden gelen delegeler, Kongre çalışmaları tamlandıktan sonra, 5 Ekim Adigey Cumhuriyeti 18. kuruluş ve egemenlik günündeki kutlama etkinliklerine katılacaklar. Daha çok bilgi için Bkz. "Adige/Çerkes Birliği Organizasyan Komitesi çalışmalarını sürdürüyor", CircassianCenter, Haberler, 26 Eylül 2009.