ELEKTRİK ENERJİSİNDE SIKINTI YOK
Mamırıkhue Nurıyet
Adige Mak, 25
.05.2007
Fotograflar: Eşşıne Aslan

Çeviri: Jade Wumar
..............
..............

23 Mayıs'ta Başkan Thaquışıne Aslan Adige’ye elektrik sağlayan “Kubannérgo” şirketi üst kademe yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda başkanın yanı sıra başbakan, ekonomi ve ticaret bakanı gibi birçok ilgili kurum yöneticisi hazır bulundu. Başkan burada bir sitemi dile getirerek Adigey enerji hatları başkanlığına Adigey yönetiminin onayı olmadan atama yapıldığını belirtti. Atanan şahısla kişisel bir problemi olmasa da Adigey’de iş yapacak yöneticilerin Krasnodar Kray'ı tarafından atanmasının gelecekte büyük sıkıntılar yaratabileceğini söyledi.

Ardından üst düzey bürokratların hazır bulunduğu toplantıda sorunlar tartışıldı. Cumhuriyetin ve Krasnodar Kray'ın elektrik alt yapısının elden geçirilip kesintisiz enerji sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı. 2010-2015 yıllarına uzanacak projelendirme de gerekli yatırımların bütün Adigey rayonlarına ulaştırılması ve bu konuda da cumhuriyetin gerekli desteği sağlayacağı kararı alındı.


Başkan toplantıda mevcut sistemde cumhuriyetimizde gerekli hizmetlerin yapılması yönündeki engellerin kaldırılmasına tüm gayretiyle çalışacağını söyledi.

..............
D İ Ğ E R     H A B E R L E R