...................
...................

DÜNYA ÇOCUKLARI KORUMA GÜNÜ
Haber Merkezi
Adige Mak, 01.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
Güzel bir uygulama olarak “Dünya Çocukları Koruma Günü” için belirlenen tarih ülkemizde öğrencilerin yaz tatili başlangıcına rastlıyor. Cumhuriyetimiz çocuklarının sahip oldukları,dinlenme,okuma ve kendilerini geliştirme imkanları ve bunların sağladığı faydaların korunması, geliştirilmesi kanunlarımızın her zaman önemle üzerinde durduğu hususlardan biridir. Kanunun açıkça ortaya koyduğu hedefin gerçekleşmesi için Adigey çocukları “Sağlıklı Çocuk” denilen çocuğun ve ailenin korunmasına dair programlara yapılan tahsisat her sene artıyor. Çok çocuklu kıt imkanlara sahip ailelerin devam ettiği okulların çocuk sağlığına yönelik kurumların çocuklara yönelik amaçları olan spor organizasyonları devamlı olarak Cumhuriyetimiz fonlarından yardım almaktadır.

Her yıl yaz döneminde yapılan Karadeniz kıyısındaki kamplar, cumhuriyetin diğer kampları ve Minvodi Sağlık Merkezleri sayesinde binden fazla çocuk dinlenme ve sağlık imkanlarından yararlanıp tedavi görüyor. Gelecekte de  çocuklarımızın her gün mesut olmaları ve geleceğe güvenle bakabilmeleri için elimizdeki tüm imkanları kullanacağız.

Çocuklarımızın çocuklar gününü mutlu bir şekilde kutlamaları iyi bir dinlenme dönemi geçirmeleri ve sağlıklarının daim olması dileğinde bulunuyoruz. En değerli varlıklarımız bütün Rusya’da yaşayan çocukları eğiten, onları koruyan, onların sağlıklarıyla devamlı ilgilenenlere sağlıklı bir yaşam, iyi bir hayat ve tüm isteklerinin gerçekleşmesi temennisinde bulunuyoruz.


Thaquışıne Aslan
Adige Cumhuriyeti Başkanı

Hacebıyekhue Ruslan
Adige Cumhuriyeti Devlet Meclis Başkanı