...................
...................

ZEKHUEŞNIĞ BERABERE KALDI: 1-1
Yemt’ılh Nurbiy
Adige Mak, 04.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................

Zekhueşnığ Spor Kulübü, Maykop'ta yapılan maçta Astraxan takımlarından Sudostroytel ile sürpriz beraberlik yaşadı. Zekhueşnığ’ın beraberliği bizi gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Bunun nedeni futbolcularımızın baskın oynamaları değildir. Zekhueşnığ güzel bir oyun sergilemesine rağmen sonuca gidemedi.

Surşkov’un yakın mesafeden yaptığı plase vuruş kaleci tarafından karşılandı. Mambet ve Habil bir çok gol fırsatı yakaladı. Khule’nin uçarak yaptığı kafa vuruşu Rabiçkov’un iyi yer tutmasından dolayı gole dönüşmedi. Kuxarçuk, Kherejj, Surşkov ve diğer futbolcular ikinci 45 dakikada bir çok gol fırsatı kaçırdılar.

Konuk takım 3-4 defa kalemize gelebildi. Filippov’un kafa vuruşu gol olmadı. Filçenke’nin hazırladığı iki pozisyon topun filelerle buluşmasına yetmedi. Kamavor’un kalemize uzaktan çektiği sert şut defans ve kalecimiz Filçenke’nin anlaşmazlığı yüzünden gol oldu ve 0-1 mağlup duruma düştük.

Zekhueşnığ takımı yediği golün ardından telaşla konuk ekibe yüklenmeye başladı. Poteşkin karşısındaki kalabalık defansı bir bir geçerek sert bir vuruşla eşitliği sağladı. 1-1.

Gollerin ikisi de defans oyuncularından geldi.Basın Toplantısı

Konuk takım teknik direktörü Kolosov, sonuçtan memnundu. Zekhueşnığ teknik direktörü Natxhue Adam, “futbolcularımız iyi oynadılar. Tüm güçleriyle mücadele ettiler. Ancak 1-1'lik sonuçtan memnun değiller. İlk devre 2-0 ya da 1-0 olarak lehimize bitseydi konuk takım oyuncuları ağır bir yükün altında eziliyormuşçasına zaman çalmaya yönelik bahanelere sığınamazlardı. Sağlık görevlileri de iki de bir sahaya girmezdi. Hakemlerin tıpkı bir artist gibi sakatlanma numarası yapan ve zaman çalan konuk futbolculara göz yummasını da sonuca etki etti.” dedi.

Zekhueşnığ takımının yapılan maçtan bir ders çıkaracağını umuyoruz.

 

Zekhueşnığ Kadrosu: Filçenko, Filippov, Şipilov, Neçukin, Poteşkin, Kherejj, Kuxarçuk, Mambet, Habil (Bakulin dk. 75), Khule, (Pedçenko dk. 56), Surşkov.

Goller: Komarov dk. 78 (Sudostroytel) Poteşkimdk:90 (Zekhueşnığ)

 

Diğer maç sonuçları şöyle:

 
Taganpog – Spartak : 3-0
Olimniya –  Kavkaztransgaz : 2-0
ŞŞaçe-04 – Topredo : 2-1
Dinamo – Bataysk : 1-1
Çernomorets – Potor : 3-0
Abtodor – Tekstilşik : 1-0
   
8. HAFTA PUAN DURUMU
Takımlar Puan
1.  Çernomorets 16
2.  Potor 15
3.  Taganpog 14
4.  Zekhueşnığ 14
5.  Dinamo 11
6.  Avtodor 11
7.  Batask 11
8.  Sudostroytel  10
9.  Olimniya 10
10. Spartak 9
11. Torpedo 9
12. ŞŞaçe-04 9
13. Kavkaztransgaz   7
14. Krasnodar-2000 6
15. Tekstilşik 3
   

Zekhueşnığ, 7 Haziran'da 
Krasnodar ile oynayacak