...................
...................

ŞARKILARIYLA ULUSU YÜCELTİYORLAR
Haber Merkezi
Adige Mak, 05.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................

Neçes Anjel ve Yewtıx Byaçeslav
...................
Adige Mak gecesine şarkıcı Neçes Anjel ve Yewtıx Byaçeslav gönüllü olarak katkıda bulunacaklar. Adigey’de haberlerin insanlara ulaştırılmasında katkıları olan Adige Cumhuriyeti yayın organı Adige Make, Rusya bölgesel organizasyonlarından “Adigey Gençlik Örgütü” ve Adigeya Radyo Kurumu ortaklaşa “Adige Make daim olsun (hep genç kalsın)” adı altında 9 Haziran'da Maykop’ta bir gece düzenleyecekler.

Adigey’in tanınmış artistlerinden Khumıkhu Şamsudin, Nexeye Temar, Zequeğu Sim, Kuyşşekhue Sim, Barçüe Ruslan, Eldare Aydemir, Dzıbe Mıhamet, Neçes Anjel, Yewtıx Byaçeslav, Samira, Baste Ayub ve “Woşütene” wored grubu bir çok kişi  gecede yer alacaklar.

Gece Adige Cumhuriyeti Devlet Akademisi Halk Dansları Topluluğu Nalmes’in devamlı konser verdiği “Zekhueşnığ” kültür merkezinde yapılacak.

Konserin geliri Adige Mak tarafından dar gelirli, yaşlı ve engellilere bağışlanacak. Bilet fiyatları 80-150 Ruble arasındadır.

Neçes Anjel yabancı dilde şarkı söyleyenlerden değildir. Bestelerini  Neçes Anjel kendi yapar
.

Bunları yüksek sesle söylediğinde ulusun sanatsal zenginliğini sizlere kadar ulaştırıyor. Eski Adige Woredlerini de repertuarına katarak ulusa hizmet etme istediğini şarkılarıyla yürekten ifade ediyor.

Sanatçı Yewtıx Byaçeslav daha çok sportif yönlü olsa da şarkıları da hayatın vazgeçilmezi olarak sayıyor.